November 2011

Rómeo a Júlia

Od augusta 2011 skúša šestnásť členov novozaloženého súboru Balet Bratislava inscenáciu Rómeo a Júlia na motívy divadelnej hry Williama Shakespearea. Slávny príbeh veronských milencov s tragickým koncom prinesie na javisko množstvo emócií – radosť, smútok, nehu i vášeň.

Príbeh Rómea a Júlie patrí k nadčasovým témam, rovnako ako láska – cit, ktorý ľudí sprevádza ich dejinami a verme, že pocit zamilovanosti bude ešte dlho tvoriť významnú súčasť ľudských životov. 

Tanečné spracovanie tejto Shakespearovskej drámy je veľmi obľúbené a podujali sa naň mnohí svetoví choreografi. Dôvod prečo tomu tak je, možno hľadať okrem večne rezonujúcej témy tragickej lásky i v nádhernej hudbe Sergeja Prokofjeva, ktorá je považovaná za jeden z najkrajších baletných opusov.

Komunikatívnosť témy a krása hudobnej predlohy boli určujúce pri voľbe tohto titulu ako prvého celovečerného diela, ktorým sa predstaví novovzniknutý súbor Balet Bratislava širokej kultúrnej verejnosti. Našim zámerom je spracovať predlohu do tvaru súčasného, aktuálneho, rezonujúceho s vkusom dnešného diváka.  

Informácie o kúpe vstupeniek: tu

Recenzie a ohlasy z tlače:

 

Choreografia

Mário Radačovský

Hudba

Sergej Prokofjev 

Dramaturgia

Miroslava Kovářová

Scénická realizácia

Marek Hollý

Kostýmy

Dorota Cigánková
Diana Strauszová

Účinkujú

členovia Baletu Bratislava

© Copyright 2011 Balet Bratislava
Powered by TRIAD Advertising